Przepis na Gin z tonikiem jest banalnie prosty, a sam trunek wyróżnia się dość złożonym smakiem jałowca i botaniczną wonią. Nasz drink to idealny napitek jako aperitif, ponieważ delikatność głównego destylatu idealnie komponuje się z goryczą toniku, tworząc tym samym wyjątkowo aromatyczne zestawienie. Szukasz nowych doświadczeń smakowych? Uzupełnij gin i tonik świeżym sokiem z cytryny, limonki, a następnie wymieszaj destylat z tonikiem samkowym. Opcji jest naprawdę sporo, dlatego też, zachęcam do eksperymentowania w domu i do podzielenia się w komentarzach konstruktywną „krytyką ” 🙂 Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
Gin z Tonikiem – aperitif dla każdego
Co tu dużo pisać; gin z tonikiem to prosty drink, a kluczowa do uzyskania perfekcyjnych nut smakowych jest selekcja odpowiednich składnikiów. W końcu jak to mówią „diabeł tkwi w szczegółach „, a gin ginowi nierówny! Wybór rodzaju alkoholu to niewątpliwie ważny krok! Możesz na przykład zdecydować się na dżin typu london dry, który jest w miarę solidny jeśli chodzi o smak i dość wytrawny. A może postawisz na gin z dodatkami botanicznymi, które dodają więcej warstw złożoności w smaku i gwarantują jedyne w swoim rodzaju doznania. A co powiesz na dżin z dodatkiem nut owocowych? Pomarańcze, truskawka , a może jakiś innych owoc? Opcji jest co niemiara, wystarczy poszukać i wybrać coś dla siebie.
Oczywistym jest, że równie ważny jak destylat jest jego uzupełnienie – tonik. A najlepszy to taki, który podkreśli charakter naszego alkoholu, a nie go zagłuszy. Toniki są dostępne w różnych smakach i z różnym poziomem goryczy, więc eksperymentownie celem znalezienia ulubionej kombinacji, może być częścią zabawy, do której bardzo chętnie Cię zapraszam. Wystarczy tylko wejść na Google i wyszukać idealny dopełniacz do naszego drinka.
Przepis na Gin z Tonikiem
Gin z tonikiem jest nie tylko klasycznym koktajlem, ale i symbolem kultury picia. Bez względu na to, czy jesteś wielbicielem dżinu, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę, przepis na gin i tonik nie powinien sprawić najmniejszego problemu, nawet początkującym wielbicielom koktajli. Wręcz przeciwie; powinien dostarczyć wiele radości.
Składniki:
2.5 uncje (75 ml) ginu
140 ml toniku
0.8 uncji (20 ml) soku z ćwiartki limonki lub cytryny
kostki lodu
plaster limonki lub cytryny do dekoracji
duży kieliszek
Przygotowanie:
Duży kieliszek napełnij do połowy lodem i nalej do niego gin
Teraz dodaj sok z limonki lub cytryny.
Delikatnie wlej tonik.
Wymieszaj łyżeczką barmańską, aby dobrze połączyć składniki.
Ozdób drinka plasterkiem limonki lub cytryny. Na zdrowie!
Rodzaje ginów które warto znać
Zapoznaj się z poniższą listą podstawowych rodzajów ginów, wybierz ten idealny i przygotuj Twój ulubiony gin z tonikiem .
London Dry Gin: To chyba jeden z najbardziej znanych i popularnych ginów na świecie. Charakteryzuje sie tym, że nie zawiera dodatkowego cukru i wyróżnia się silnym smakiem jałowca. Najbardziej znane marki to Beefeater, Bombay Sapphire i Tanqueray. Myślę, że jest to najpopularniejszy typ dżinu, który przoduje w barach, restauracjach na całym świecie. Zachęcam Cię do rozważenia tego typu destylatu przygotowując twój kolejny gin z tonikiem .
Plymouth Gin : Ten typ alkoholu pochodzi (jak sama nazwa wskazuje) z miasta Plymouth w Anglii. Wyróżnia się delikatnym smak jałowca i jest generalnie bardziej owocowy i słodszy niż wyżej opisany London Dry Gin. Warto zaznaczyć, że na dzień dzisiejszy istnieje tylko jedna destylarnia w Plymouth, która produkuje ten typ ginu.
Old Tom Gin : jest nieco słodszy niż jego dwaj poprzednicy i wyróżnia się wyraźną wonią kwiatową. Jego sława przypada na wiek XIX, kiedy przygotowywano do dziś rozchwytywanego Toma Collinsa , używając właśnie Old Tom´a . Warto zaznaczyc, że jest on często opisywany przez znawców i degustadorów jako pośrednik między London Dry Gin a Genever.
Genever (lub Jenever): To tradycyjny holenderski (lub belgijski) rodzaj ginu, który jest znacznie słodszy i zawiera więcej zbożowych nut smakowych, niż większość innych gatunków ginu. Jest znacznie mniej popularny niż jego poprzednicy. Ponadto, powstaje poprzez destylację mieszanki zbożowego alkoholu z dodatkiem różnych botaników, w tym jagód jałowca (jenever to po holendersku „jałowiec”). Warto dodać, że przy jego produkcji często stosuje się dodatek słodu, co z kolei nadaje mu nieco głębszy profil smaku, ciut podobny do whiskey .
Sloe Gin : Jest to rodzaj likieru ginowego, który jest zrobiony przez macerację owoców tarniny (rodzaj dzikiej śliwki) w dżinie. Tarnina to z kolei małe, ciemnofioletowe owoce rosnące dziko na krzewach. Charakteryzują się one wyjątkowo cierpkim smakiem, który staje się mniej intensywny po pierwszych przymrozkach.
New Western Gin (lub Contemporary): To stosunkowo nowy gin, który pojawił się w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie kraftowymi, małoseryjnymi destylatami. Ciekawostką jest tutaj fakt, że zamiast podkreślać nuty jałowcowe, New Western pozwala na większą różnorodność i kreatywność w stosowaniu do botanicznych składników. Dominują tutaj cytrusy, kwiaty, korzenie czy zioła, a przykładem może być Hendrick’s, który ma silne nuty ogórków i róż.
Navy Strength Gin : Jego nazwa wzięła się od brytyjskiej marynarki wojennej, która na przełomie XVIII i XIX wieku transportowała gin o wyższej mocy alkoholu. Pomimo wysokiej zawartości „procentów „, Navy Strength nie tylko charakteryzuje się równoważonym profilem botanicznym, ale także z reguły jest bardzo przyjemny w degustacji i na finiszu.
Inne przepisy: